HAKKIMIZDA

Namazın dışındaki farzlarından birisi de istikbal-i kıbledir. Yani namazın Mekke şehrindeki Kâbe-i Muazzama yönüne doğru kılnması namazın şartlarındandır. Dolayısıyla namazın sıhhati açısından doğru kıble cihetine doğru yönelerek namazı kılmalıyız.

Kıble yönünün bilinmediği yerde namaza durmak isteyen Müslümanların en büyük telaşesi yine kıble yönü olmaktadır. Kıble yönünün ehemmiyetine binaen doğru şekilde tespit edilmesi gereklidir. Maalesef bazı Müslümanlar, doğru bir şekilde belirlenmemiş kıble cihetine yönelerek namazını kılabilmektedir. Hatta bazı camilerin dahi kıble yönünde azda olsa sapmalar olabilmektedir.

Kiblebulma.Com sitesi olarak biz bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Programa ihtiyaç duymadan online haritalar vasıtasıyla en doğru sonucu verecek şekilde kıble yönünüzü bulmanız hususunda yardımcı oluyoruz. Doğudan-batıya, güneyden-kuzeye tüm dünya ülkeleri, bölgeleri ve şehirlerinin kıble yönünü doğru şekilde sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.

Online haritalar vasıtasıyla bulunduğunuz konumun kıble yönü hattını ve buna bağlı olarak pusula için kıble açısını buradan alabilirsiniz. Pusula ile kıble yönünün nasıl bulunacağı ile ilgili açıklamalar sitemizin blog bölümünde verilmiştir. Online harita üzerinde -konumunuza ait- kıble yönü hattına bağlı olarak kıble yönünüzü kolaylıkla bulabileceksiniz. Konumunuzdaki sokak, cadde, ev veya bahçeleri dikkate alarak kıble yönünüzü verilen hat ile hızlıca bulabilirsiniz.

Kıble yönünü hassas şekilde bulmak zahmetlidir. Hassas şekilde kıble yönü tayini hususunda sizlere yardımcı oluyoruz. Sitemizin geliştirilmesi, her türlü soru ve sorununuz için İletişim bölümümüzü kullanmanızı öneririz.

Up