Boyabat Kıble Yönü | Kıble Açısını Bulma

Boyabat Kıble Yönü
(Kıble Yönünüzü Haritadan Bulunuz)

Harita Yükleniyor.....

Pusuladan Bul

Kıble Yönü: °
Kuş Uçuşu Uzaklık: km
Kâbe: 21.42252, 39.82621
Konum: ,

Boyabat için kıble açısı, gerçek kuzeye göre ° derecedir. Pusulanın kuzey yönünden saat yönüne doğru ilerleyerek ° dereceyi bulun. Artık o yöne doğru yönelerek namazınızı kılabilirsiniz. Yalnız bizim verdiğimiz bu kıble açısı gerçek kuzeye göre hesaplanmıştır. Pusula kullanılırken manyetik alanın da hesaba katılması gerekmektedir. Pusula için kıble açısı ile gerçek kuzeye göre kıble açısı arasındaki manyetik sapma açısının da dikkate alınması gerekmektedir. Fakat verdiğimiz kıble açısı işinizi görecektir.

Evin Kıblesi Nasıl Bulunur?

Namaz konusunda hassas insanımızın taşınılan yeni evdeki ilk telaşesi, -Bu evin kıblesi ne tarafaydı acaba?- oluyor. İşte bu soruna cevap niteliğinde makale...

DEVAMINI OKU

Yön ve Kıble Nasıl Bulunur?

Herhangi bir yere veya araziye çıktığımız zaman, eğer yanımızda etrafı bilen biri yoksa yönümüzü ve kıble yönünü nasıl tayin eder yolumuzu nasıl buluruz?

DEVAMINI OKU

Güneş ile Kıble Tayini

Güneş vasıtasıyla, sopa veya benzeri bir şey ile yön tayini yapılabilmektedir. Güneş vasıtasıyla kıble yönü de rahatlıkla yapılabilmektedir...

DEVAMINI OKU

Kıble Yönü Bulma Metotları

Kıble tayini için en çok tercih edilen yön bulma yöntemlerini burada bulabileceksiniz. Kıble yönü bulma yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz..

DEVAMINI OKU